Napsat recenzi

Senegal, dobrá volba

Recenze hotelu Royal Decameron Baobab **** (Senegal - Senegal - La Somone)

Hodnocení:
průměrně: 4,7/5
Vloženo:
Pobyt: únor 2016
Přečteno: 894x
Recenze se líbila: 446 čtenářům
Fotografie: 5
Videa: 0
Komentáře: 0
  • vesnice, setkání s místními vesnice, setkání s místními
  • zahrada hotelu Decameron Baobab zahrada hotelu Decameron Baobab
  • pláž u zadního bazénu, opodál příprava grilovaného masa a ryb na oběd pláž u zadního bazénu, opodál příprava grilovaného masa a ryb na oběd
  • Klučíčí kapela na Mušlovém ostrově Klučíčí kapela na Mušlovém ostrově
  • Rezervace Bandia Rezervace Bandia

Senegal je nádherná země, turistikou zatím ještě příliš neobjevená a stojí za to jí vidět

Ubytování  průměrně (4,4/5)

hotel je velmi rozsáhlý v krásné, udržované zahradě. Ubytování je buď v bungalovech (přednost má pochopitelně francouzská klientela), nebo v dvoupatrové budově (vyšší patra výhled na moře, nicméně nemá cenu si za to připlácet, my jsme byli v krajním pokoji a výhled na oceán byl tedy minimální, ovšem za plný příplatek).

Strava a stravování  průměrně (4,9/5)

Veškeré jídlo bylo výborné, africké speciality, italský koutek, velký výběr salátů, pečiva, sýrů, jogurtů, dezertů, zmrzliny. Kdo se nechce převlékat na oběd z plavek, u zadního bazénu možnost obědu v plavkách (je tak menší výběr, ale určitě se najíst dá). I přes velikost hotelu se nám nestalo, že bychom si neměli kam sednout, nebo na něco dlouho čekali (pití u jídel).

Vybavení, služby a personál hotelu  průměrně (4,7/5)

Velký výběr sportovních aktivit naproti hotelu, i v areálu. Bary - obsluha v pohodě, bazény - čisté. Úklid pokojů denně - vše čisté, denně výměna ručníků, osušek, vytřeno, vysypané koše.

Pláž a moře  průměrně (4,3/5)

Pláž čistá, o obou stran hlídaná security, nikdo z místních nikdy na pláž nepřišel s nabídkou služeb, či zboží. Oceán byl chladnější, ale i tak jsme se v něm koupali (bazén jsme využili pouze při odlivu). Dostatek lehátek, s nápoji z baru se na pláž s nápoji smí.

Okolí hotelu  průměrně (3,8/5)

Byli jsme nadšeni, každý kdo tam jede musí počítat s tím, že je to úplně jiný kontinent, kde platí JEJICH pravidla. Do vedlejší vesnice se musí jít, minimálně na trh! Určitě se připojí místní samozvaný průvodce, ale pokud mu ale člověk řekne, že nemá zájem, dále neobtěžuje!

Je jasné, že chtějí prodat, takže tomu asi nikdo neuteče, ale pokud se řekne razantní NE, každý dá pokoj.

Afrika není Evropa!

Celkový dojem  průměrně (4,7/5)

Celkově to na nás udělalo parádní dojem, krásná dovolená v krásné zemi.

Výlety jsme měli Bandia (rezervace), Goreé - ostrov, Dakar - monumet sjednocení, je vidět již z letadla, je to docela ošklivé, ale výhled na hlavní město nádherný, Růžové jezero, Dakar rallye, část závodu rallye Paříž Dakar, výborné! ostrovy Saloum - projížďka, Mušlový ostrov a největší baobab 850 let. Výlet po laguně hned za hotelem za 10 Eur na os. asi hodinu a půl - pěkné.

Musím podotknout jeden důležitý fakt - to vše by bylo s CK za 204 Eur na os. S místním průvodcem Babou Sylla za 132 Eur na os. Věřím tomu, že jsme měli přidanou hodnotu v tom, že Babou je rodilý Senegalec, je s ním sranda, učí se Česky. Měli jsme na něj zálusk již z domova, po přečtení recenzí a musím napsat, že ani ve slovíčku nelhaly. Nic nebyl problém, co jsme chtěli, zařídil, odpověděl a nestalo se nám, že bychom na něj někde čekali. Dá se sehnat na pláži za hlavní jídelnou, kdyby tam nebyl, místní to zařídí.

Na celém zájezdu je problém v letecké přepravě Travel service - s tím musí člověk počítat, to je stále se zhoršující se přeprava a dále CK. To že nás Čechy obecně ubytovávají po tom, co zbude po západní Evropě, to je fakt, vždy budeme ti druzí (i když možná za to paradoxně platíme víc než třeba francouzský turista). Navíc pozor na koupi Front Beach - tam Češi nemají nárok bydlet - my jsme CK na celý zájezd (včetně ubytování Front Beach) dali zálohu v srpnu 2015, v prosinci 2015 doplatili celé, a CK nám poslal pět dní před odletem odstoupení od smlouvy, protože prodávali Front Beach, aniž by tam měli jediný pokoj pro Čechy. Takže jsme si celý zájezd museli koupit znovu, ale dražší. V srpnu to byl First moment, ze kterého se stal Last moment, ale pro nás dražší - ale co má člověk dělat, když má i vyřízenou dovolenou v práci a těší se tam.

S CK ***** raději nikam již necestovat, zdá se mi, že má stejně sestupnou kvalitu, jako výše zmíněný letecký přepravce. Průvodce také za moc nestál, že by byl nějak komunikativní a akční, to bych neřekla, jsem ráda, že jsme ho viděli pouze 3*, z toho 2* při cestě z/na letiště.

Tento hotel bych doporučil(a) svým nejlepším kamarádům doporučuje 29
z 30 recenzentů

Hotel je vhodný pro:

  • Pro všechny věkové kategorie
  • Pro zamilované a manželské páry
  • Pro osoby toužící po klidu a odpočinku

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.

« předchozí recenze hotelu další recenze hotelu »

Komentáře

Napište vlastní recenzi do tohoto hotelu

Top nabídky dovolené

Obchodní podmínky

Provozovatel serveru www.recenze.cz, Zájezdy.cz, a.s. (dále jen Provozovatel), si vyhrazuje právo odstranit fotografie, obrázky, výrazy, slova či příspěvky, které odporují dobrým mravům (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky, u fotografií či obrázků pak takové, které jakkoli souvisejí s pornografií), porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno Provozovatele, jeho obchodních partnerů nebo některého z uživatelů tohoto serveru, dále textové i obrazové příspěvky obsahující nabídky komerčního charakteru či jinak zneužívající možnosti propagace. Provozovatel si dále vyhrazuje právo nezobrazovat jména a příjmení uváděných osob, názvy cestovních kanceláří a cestovních agentur. Děkujeme za pochopení.

Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za obsah či pravdivost recenzí. Autor recenze garantuje Provozovateli, že má práva ke zveřejnění jakýchkoliv obrázků či fotografií, které k recenzi přidal a zároveň tímto uděluje souhlas Provozovateli k jejich zveřejnění na internetu a využití v reklamních a propagačních materiálech.

Souhlasem s "Podmínkami vložení recenze hotelu" dává autor recenze rovněž souhlas se zařazením svého jména, příjmení a e-mailové adresy do zákaznického systému Provozovatele (čl. X Obchodních podmínek https://www.zajezdy.cz/informace/obchodni-podminky/), pakliže ještě není jeho zákazníkem.

Provozovatel prohlašuje, že chrání osobní údaje svých zákazníků, které v souvislosti se svou činností získá, a zaručuje jejich plnou ochranu v rámci těchto podmínek a platných právních předpisů.

Zájezdy.cz, a.s.

Podrobné hledání