Napsat recenzi

Příjemná dovolená

Recenze hotelu Royal Decameron Baobab **** (Senegal - Senegal - La Somone)

Hodnocení:
průměrně: 4,7/5
Vloženo:
Pobyt: únor 2016
Přečteno: 724x
Recenze se líbila: 547 čtenářům
Fotografie: 0
Videa: 0
Komentáře: 0

Týdenní dovolená odpovídala našim představám, my jsme bohužel měli smůlu, že večery i rána byla chladná, ale jednalo se podle delegáta pouze o ten jeden "náš" týden, jinak je tam krásně až na období dešťů v létě. Přes den ale slunce pražilo a opalovalo a chladnější větřík byl naopak příjemný. Přesto jsme litovali, že jsme si nevzali s sebou nějaký svetr nebo dlouhé kalhoty na večerní sezení venku. Měli jsme pouze oblečení, ve kterém jsme letěli a jinak samé vyloženě letní věci, které jsme ani nevyndali z kufrů. V našem týdnu chodili lidi na večeři v péřovkách a místní v tlustých mikinách a kapucích.

Ubytování  průměrně (4,4/5)

Pokoje příjemné, dobře vybavené, ale tmavé jen s bodovými lampičkami, doporučuji si vzít s sebou baterku, pokud si chcete číst před spaním v posteli. Postele užší - jedna širší matrace - ale na pokoji ještě gauč, takže jsem zůstala na posteli a manžel si nechal stlát na gauči. Škoda, že jsme bydleli úplně na samém konci rezortu asi 500m od hlavní restaurace a recepce, našlapali jsme se tedy dost se svými artrózami.....Mladým a zdravým to samozřejmě nemůže vadit.

Strava a stravování  průměrně (4,9/5)

Pestrá strava, jak je psáno ve všech recenzích, také jsme čekali víc ryb a lepší ovoce - melouny i ananasy nám připadaly úplně nesladké bez chuti, ale to byla jen drobnost, jinak skutečně velký výběr, všechny druhy masa včetně vepřového v muslimské zemi nás překvapil, různé gulášky a omáčky a přílohy všeho druhu a pizza, těstoviny, velké množství zeleniny a různých studených salátů. Na konci hotelového areálu, kde jsme bydleli ještě s dalšími Čechy, je ještě jeden bazén s barem, kde se dalo obědvat, sice s menším výběrem, nicméně zase s grilovanými rybami a špízy. Každý oběd i večeři bylo dostatek dezertů, zmrzliny atd. Pečiva také spousta druhů. Jsme vinaři, ale zejména červené víno se dalo pít, mně nevadilo ani bílé stolní víno. Jinak z tvrdého alkoholu rozlévali hlavně pastis- v hotelu je převážná většina Francouzů a místní mluví všichni francouzsky a anglicky jen někteří. Manžel ochutnal i jejich whisky.

Vybavení, služby a personál hotelu  průměrně (4,7/5)

Denně pečlivě uklizený pokoj, vyměněny osušky i ručníky. Nikdy jsme si neříkali o vystříkání pokoje proti komárům, jak píše některý recenzent, přesto jsme měli jednoho obtížného komára snad jen první noc a potom již nikdy. Denně stála dvoulitrová voda na stolku. Personál velice přátelský, snažili se mluvit i česky, s francouzskými hosty byli velcí kamarádi okamžitě.

Pláž a moře  průměrně (4,3/5)

Oceán byl skutečně studený - 18-20C během celého týdne, ale byl to asi jen ten "náš" týden a teď už je zase lépe. Moc jsme se v něm tedy nekoupali, protože venku pofukoval stále chladnější větřík, který byl příjemný, když bylo kolem poledne parno, ale když se vylezlo z bazénu nebo z moře, byla zima.

Okolí hotelu  průměrně (3,8/5)

Kromě dvou plánovaných výletů s delegátem Filipem , kterého tímto velice chválíme pro jeho odbornost a skvělou znalost místních poměrů i teritoria, jsme nevytáhli paty z hotelu, protože jsme věděli i z jiných destinací tohoto typu, jak to vypadá a nechtělo se nám odstrkovat malé děti a prodavače všeho druhu. Výlety byly super. Safari i Růžové jezeto.

Celkový dojem  průměrně (4,7/5)

Že byl týden 16.-23.2. studený, za to nikdo nemůže. Že trochu kazí dojem z dovolené obě cesty s TraveService a jejich Boeingem 737 anebo 737 model 800 Smartwings, to už je známá věc, ale je to velká škoda, jak už se nikam na dovolenou nedá letět jinak než s touto leteckou společností, která šetří tak, že je to pro cestující mnohdy potupné a ponižující. Jinak pobyt v Senegalu výborný.

Tento hotel bych doporučil(a) svým nejlepším kamarádům doporučuje 29
z 30 recenzentů

Hotel je vhodný pro:

  • Pro všechny věkové kategorie

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.

« předchozí recenze hotelu další recenze hotelu »

Komentáře

Napište vlastní recenzi do tohoto hotelu

Obchodní podmínky

Provozovatel serveru www.recenze.cz, Zájezdy.cz, a.s. (dále jen Provozovatel), si vyhrazuje právo odstranit fotografie, obrázky, výrazy, slova či příspěvky, které odporují dobrým mravům (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky, u fotografií či obrázků pak takové, které jakkoli souvisejí s pornografií), porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno Provozovatele, jeho obchodních partnerů nebo některého z uživatelů tohoto serveru, dále textové i obrazové příspěvky obsahující nabídky komerčního charakteru či jinak zneužívající možnosti propagace. Provozovatel si dále vyhrazuje právo nezobrazovat jména a příjmení uváděných osob, názvy cestovních kanceláří a cestovních agentur. Děkujeme za pochopení.

Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za obsah či pravdivost recenzí. Autor recenze garantuje Provozovateli, že má práva ke zveřejnění jakýchkoliv obrázků či fotografií, které k recenzi přidal a zároveň tímto uděluje souhlas Provozovateli k jejich zveřejnění na internetu a využití v reklamních a propagačních materiálech.

Souhlasem s "Podmínkami vložení recenze hotelu" dává autor recenze rovněž souhlas se zařazením svého jména, příjmení a e-mailové adresy do zákaznického systému Provozovatele (čl. X Obchodních podmínek https://www.zajezdy.cz/informace/obchodni-podminky/), pakliže ještě není jeho zákazníkem.

Provozovatel prohlašuje, že chrání osobní údaje svých zákazníků, které v souvislosti se svou činností získá, a zaručuje jejich plnou ochranu v rámci těchto podmínek a platných právních předpisů.

Zájezdy.cz, a.s.

Podrobné hledání