Napsat recenzi

Podzimní dovolená v Senegalu

Recenze hotelu Royal Decameron Baobab **** (Senegal - Senegal - La Somone)

Hodnocení:
průměrně: 4,7/5
Vloženo:
Pobyt: říjen 2018
Přečteno: 534x
Recenze se líbila: 115 čtenářům
Fotografie: 0
Videa: 0
Komentáře: 2

Dovolená v Senegalu naprosto předčila naše očekávání. Vzhledem k tomu, že jsme

s manželem senioři a máme možnost srovnání s jinými hotely v různých zemí, dovoluji si tvrdit, že toto ubytování patřilo k těm nejlepším. Má své kouzlo. Nečekejte luxus, nebudete zklamáni. Jedete do Afriky...

V hotelu jsme strávili dovolenou od 9. do 23. října 2018.

Ubytování  průměrně (4,4/5)

Hotelový areál se skládá z přízemních bungalovů, které jsou dostatečné velikosti, a dvoupodlažních budov, kde jsou pokoje sice prostornější, ale vzdálenější od recepce a hlavní restaurace (max. 10 minut). Bungalovy stojí na pláži, pak v druhé linii a ve třetí (od moře), všechny mají terasu se zahradním nábytkem a jsou obklopeny nádhernou, udržovanou tropickou zahradou. My jsme byli ubytováni ve třetí řadě od moře, na pláž jsme měli 2 minuty chůze a neměnili bychom. Klid byl rušen jenom ranním zpěvem ptáků.

Personál denně pokoje uklízí, vyměňuje ručníky na požádání, doplňuje toaletní potřeby.

Nikdo tu nečeká bakšiš.

Pokoje jsou jednoduše, ale účelně zařízeny (kromě lůžek velká skříň, psací stůl, židle nebo křesla, klimatizace, TV, WC s koupelnou a fénem).

V celém hotelu je čisto.

Strava a stravování  průměrně (4,9/5)

All inclusive stravě nelze vůbec nic vytknout. Každý den výběr jídel od snídaně po večeři musí uspokojit chutě největších gurmánů. Nechyběly ryby (denně), mořské plody, množství ovoce, zeleniny čerstvé i dušené, různé druhy mas, zákusky...

Nápoje ochotně roznášejí číšníci.

Vybavení, služby a personál hotelu  průměrně (4,7/5)

Vybavení hotelu: hlavní restaurace, restaurace Atlantis, snack bar, 4 bary, obchod se suvenýry, recepce, výměna peněz, výměna osušek na pláž na požádání, veškerý personál se chová velice slušně a přátelsky. Cokoli jsme potřebovali, dovedli okamžitě řešit.

Kulturní vyžití: animační programy každý večer, diskotéka, přes den sportovní aktivity, cvičení v bazénu, různé hry pro děti i dospělé, aktivity zdarma. Některé aktivity nabízí hotel za poplatek (přehled host obdrží po příjezdu do hotelu).

2 bazény

Pláž a moře  průměrně (4,3/5)

Pláž nádherná, čistá, uklízená, nachází se hned u hotelu. Jemný písek, vstup na několika místech, jinde jsou balvany. Koupání je pro odvážné plavce nebo pro radost z dovádění ve vlnách. Atlantik bývá divočejší, i když příjemně teplý (v říjnu 28°C).

Odliv není tak výrazný, dá se koupat celý den.

Na pláži jsou rozmístěny slunečníky s lehátky (pro hosty zdarma),

u obou bazénů rovněž.

Nikde nebylo přelidněno.

Okolí hotelu  průměrně (3,8/5)

Hotelový komplex je oplocen a ve dne i v noci hlídán.

Za branou se host setká s realitou - prašné chodníky, (silnice je asfaltová), spousty zevlujících a pokřikujících mužů, nabízejících různé služby, především dopravu nebo prodej suvenýrů. Není důvod k obavě, vyjdete-li do vesnice Somone, nechcete-li nic kupovat, nemusíte. Nikdo vás neohrožuje ani k ničemu nenutí. Je jen na vás, jestli začnete komunikovat nebo ne.

Vesnické obchůdky lemují hlavní silnici, dají se tu dobře nakoupit (samozřejmě po smlouvání) suvenýry a dárky (pohledy, korálky, sošky, masky, další výrobky ze dřeva, tradiční barevné oblečení, káva, ibiškový čaj...).

Nám se procházky do vesnice líbily, měly zajímavou atmosféru.

Celkový dojem  průměrně (4,7/5)

Hotel můžeme jenom doporučit.

Cestovali jsme s Exim Tours a chceme pochválit úžasného delegáta Filipa. Ten do značné míry ovlivnil náš pohled, neboť jsme se s ním zúčastnili všech nabízených výletů a všechny byly jedinečné!!!

Tento hotel bych doporučil(a) svým nejlepším kamarádům doporučuje 29
z 30 recenzentů

Hotel je vhodný pro:

  • Pro osoby toužící po klidu a odpočinku
  • Pro rodiny s dětmi
  • Pro zamilované a manželské páry
  • Pro starší a méně pohyblivé osoby
  • Pro mládež
  • Pro všechny věkové kategorie
  • Pro obchodníky

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.

« předchozí recenze hotelu další recenze hotelu »

Komentáře

Helena: Komáři v rijnu - 13. 3. 2019 17:20

Měla bych důležitý dotaz. Jak to je.na podzim s komáry. V únoru prý nebyli ale chtěla bych jet s vnoucaty o podzimních prázdninách. reagovat

Sheila: Re: Komáři v rijnu - 15. 3. 2019 15:42

Dobrý den, v říjnu se v areálu hotelu v La Somone komáři bohužel vyskytovali. Řešili jsme to každodenní aplikací repelentu na kůži a použitím 3D repelentu v hotelovém pokoji (bungalovu) a před ním. reagovat
Přidat komentář

Napište vlastní recenzi do tohoto hotelu

Top nabídky dovolené

Obchodní podmínky

Provozovatel serveru www.recenze.cz, Zájezdy.cz, a.s. (dále jen Provozovatel), si vyhrazuje právo odstranit fotografie, obrázky, výrazy, slova či příspěvky, které odporují dobrým mravům (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky, u fotografií či obrázků pak takové, které jakkoli souvisejí s pornografií), porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno Provozovatele, jeho obchodních partnerů nebo některého z uživatelů tohoto serveru, dále textové i obrazové příspěvky obsahující nabídky komerčního charakteru či jinak zneužívající možnosti propagace. Provozovatel si dále vyhrazuje právo nezobrazovat jména a příjmení uváděných osob, názvy cestovních kanceláří a cestovních agentur. Děkujeme za pochopení.

Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za obsah či pravdivost recenzí. Autor recenze garantuje Provozovateli, že má práva ke zveřejnění jakýchkoliv obrázků či fotografií, které k recenzi přidal a zároveň tímto uděluje souhlas Provozovateli k jejich zveřejnění na internetu a využití v reklamních a propagačních materiálech.

Souhlasem s "Podmínkami vložení recenze hotelu" dává autor recenze rovněž souhlas se zařazením svého jména, příjmení a e-mailové adresy do zákaznického systému Provozovatele (čl. X Obchodních podmínek https://www.zajezdy.cz/informace/obchodni-podminky/), pakliže ještě není jeho zákazníkem.

Provozovatel prohlašuje, že chrání osobní údaje svých zákazníků, které v souvislosti se svou činností získá, a zaručuje jejich plnou ochranu v rámci těchto podmínek a platných právních předpisů.

Zájezdy.cz, a.s.

Podrobné hledání