Napsat recenzi

Místo, které si nelze nezamilovat

Recenze hotelu Royal Decameron Baobab **** (Senegal - Senegal - La Somone)

Hodnocení:
průměrně: 4,7/5
Vloženo:
Pobyt: duben 2019
Přečteno: 407x
Recenze se líbila: 87 čtenářům
Fotografie: 6
Videa: 0
Komentáře: 1
  • z ostrova Gorée z ostrova Gorée
  • Rezervace Bandia Rezervace Bandia
  • Ostrov Gorée - přístav Ostrov Gorée - přístav
  • Hotel Baobab Hotel Baobab
  • pláž pláž
  • hotel hotel

Od první návštěvy Senegalu jsem si tuto zemi zamilovala. Má velký potenciál, mnoho nabízí a stojí za to si udělat čas a poznávat zem, kulturu i obyvatelstvo. Vracím se do tohoto hotelu několikrát za rok a stále mám co poznávat, vidět, zažít jak v hotelu, tak mimo něj. Jako turisté, co přiletí jednou na týden či dva, budete velmi spokojeni. Je to sice Afrika, ale nedá se tato zem ani v nejmenším srovnávat např. s oblíbených Egyptem, Tunisem, Kapverdami apod. Kdybych měla hotel definovat třemi slovy - bezpečí, pohoda, přátelství.

Ubytování  průměrně (4,4/5)

Ubytování je ve všech chatkách čisté, s TV, za příplatek lednice a trezor. Každý den Vám vymění ručníky, když potřebujete a doplní vodu. Pokoje jsou stylové, prostorné, na přespání plně dostačující. Některé pokoje mají společné WC a koupelnu, jinde vše oddělené. Někde je přistýlka, jinde pouze manželská postel. Někde je šatna, jinde pouze šatní skříň. Je znát, že je hotel postupně rozšiřován a probíhají rekonstrukce. Některé pokoje jsou novější, jiné si zaslouží co se týče sociálek již nějakou úpravu. Ale vše udržují v čistotě. Mýdlo a toaletní papír je samozřejmostí

Strava a stravování  průměrně (4,9/5)

Strava je naprosto vynikající. Výběr je jak z mas, mořských ryb i různých krevet a všelijakých potvor. Saláty, sladké dezerty (nejsou přeslazené jako např. Egypt) Snaží se i o mezinárodní kuchyni..např. Asijská, Italská atd. Vybere si opravdu každý. Výborné sýry, různé druhy ovoce a zeleniny. Snídaně, obědy i večeře formou rautu, vybere si opravdu každý. Když budete jezdit častěji a oblíbíte si i některé jídlo, zjistíte, že ho podávají např. každé úterý...a jedno v jakou roční dobu :-) Restauraci a la care jsem nikdy nevyužila, běžná restaurace byla dostačující nebo jsem vyzkoušela i podniky pro místní obyvatele. Voda všude - možno doplnit láhve z barelů či vyzvednout na recepci. Víno, pivo, míchané nápoje bez problému. Jen u restaurace bar - tam ty míchané umí jen někdo - ideální bar na pláži, u zadního bazénu či na recepci.

Vybavení, služby a personál hotelu  průměrně (4,7/5)

Vybavení v africkém stylu, animátoři vedou program pouze ve francouzském jazyce, někteří umí i anglicky. V hotelu u bazénu aqua aerobic nebo u zadního spinning ve vodě, možné se naučit trošku jazyk wolof, případně hru na bubny, apod. Kdo chce, rozhodně se zabaví. Personál ochotný, milý, komunikativní i kontaktní. Je však nutno počítat, že jejich pracovní tempo není vražedné :-) Je to Afrika a dle toho je nutné počítat, že ne všechno budete mít hned. Ovšem nikdy nebyl žádný problém.

Přes E*** lze sjednat výlety po okolí - vřele vše doporučuji. Ponechám však na každém, zda zvolí cestu s Filipem(delegát) nebo využijí služeb místních průvodců.

Pláž a moře  průměrně (4,3/5)

Pláž opravdu dlouhá, bez bariér, dá se dojít z hotelu až do několik km vzdáleného města Saly a dále. Hotelová pláž udržovaná, uklizená, žádný problém. Za hotelem je vesnice, u menšího rybího trhu trochu nepořádek z ryb (trochu zápach - což máte všude na trzích s rybami), když se vydáte dál a dál...žádný mimořádný nepořádek, který by nebyl např. i v Evropě. Projít se po pláži je velký zážitek, poznáte mnoho lidí, kolikrát i skvěle nakoupíte suvenýry, nalovíte pěkné mušle. Teplota moře je závislá na období v roce. Ze zkušenosti - od září do prosince voda super. V únoru už to bylo horší...do května tam vleze jen otužilec :-)

Okolí hotelu  průměrně (3,8/5)

Za hotelovým rezortem je život samozřejmě ovlivněn turismem. Lze nakoupit suvenýry (já nakoupila laciněji na výletech nebo ve městech, každopádně nenechávat nákup suvenýrů na letiště!!! ceny jsou podstatně dražší a výběr je opravdu minimální) Před hotelem možno sjednat taxi na možné samostatné cestování nebo přesun do baru do Saly. Nebo pro odvážlivce kolektivní taxi (já jezdila s místními, v kteroukoliv denní i noční hodinu..veliký zážitek) Možnost plavba po laguně, ve vesnici je market s cenami, kde nakoupí i ten, co nerad smlouvá. Když Vás místní znají, na trhu dají už i lepší cenu. Přátelský přístup se tu opravdu vyplatí. Lidé jsou příjemní, snaží se dorozumět, pohostinní a hlavně, je tam bezpečno! Pro mě jako pro ženu je to první země, kde se cítím opravdu bezpečně. Ve večerních hodinách doporučuji mít u sebe pas! Jakmile vyjedete z vesnice, je mnoho policejních hlídek a je tu možnost i Vaší kontroly. Zažila jsem již mnoho situací, kdy je člověk klidnější, že má doklady u sebe.

Celkový dojem  průměrně (4,7/5)

Poznala jsem již mnoho hotelů na pobřeží i celkově v Senegalu, popř. na světe. A musím konstatovat, že tento hotel nabízí za pěkné peníze skvělý servis. Přátelé o mě říkají, že tam už jezdím jak na chalupu. Ovšem je mnoho lidí co se tam rádi vrací, stejně jako já, několikrát do roka. Hotel je v přijatelné vzdálenosti od letiště, přímo u vesnice, nikdo Vás nedrží v rezortu, máte naprostou volnost ve všem. Kdo chce jen relax, bude ve velmi pěkném prostředí. Kdo chce poznávat - je zde opravdu spousty míst, které stojí za návštěvu. Kdo přijíždí do země s respektem a pokorou, bude velmi překvapen v mnoha směrech. Vždy je to o lidech a chování. To co dáváte, to se Vám vrátí.

Tento hotel bych doporučil(a) svým nejlepším kamarádům doporučuje 29
z 30 recenzentů

Hotel je vhodný pro:

  • Pro zamilované a manželské páry
  • Pro osoby toužící po klidu a odpočinku
  • Pro všechny věkové kategorie

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.

« předchozí recenze hotelu další recenze hotelu »

Komentáře

Eva: Dotaz - 7. 9. 2019 10:59

Dobrý den, velice mě zaujala vaše recenze, hlavně to, že se do hotelu několikrát do roka vracíte. Zajímalo by mě, zda jezdíte sama nebo vždycky s někým. Do Senegalu bych se ráda podívala, ale pojedu nejspíše sama. Proto by mě zajímalo, zda je to bezpečné a jestli se na mě nebude kvůli tomu někdo špatně dívat :D. reagovat
Přidat komentář

Napište vlastní recenzi do tohoto hotelu

Obchodní podmínky

Provozovatel serveru www.recenze.cz, Zájezdy.cz, a.s. (dále jen Provozovatel), si vyhrazuje právo odstranit fotografie, obrázky, výrazy, slova či příspěvky, které odporují dobrým mravům (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky, u fotografií či obrázků pak takové, které jakkoli souvisejí s pornografií), porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno Provozovatele, jeho obchodních partnerů nebo některého z uživatelů tohoto serveru, dále textové i obrazové příspěvky obsahující nabídky komerčního charakteru či jinak zneužívající možnosti propagace. Provozovatel si dále vyhrazuje právo nezobrazovat jména a příjmení uváděných osob, názvy cestovních kanceláří a cestovních agentur. Děkujeme za pochopení.

Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za obsah či pravdivost recenzí. Autor recenze garantuje Provozovateli, že má práva ke zveřejnění jakýchkoliv obrázků či fotografií, které k recenzi přidal a zároveň tímto uděluje souhlas Provozovateli k jejich zveřejnění na internetu a využití v reklamních a propagačních materiálech.

Souhlasem s "Podmínkami vložení recenze hotelu" dává autor recenze rovněž souhlas se zařazením svého jména, příjmení a e-mailové adresy do zákaznického systému Provozovatele (čl. X Obchodních podmínek https://www.zajezdy.cz/informace/obchodni-podminky/), pakliže ještě není jeho zákazníkem.

Provozovatel prohlašuje, že chrání osobní údaje svých zákazníků, které v souvislosti se svou činností získá, a zaručuje jejich plnou ochranu v rámci těchto podmínek a platných právních předpisů.

Zájezdy.cz, a.s.

Podrobné hledání