Akrotiri apartments, Magry Gialos
Recenze hotelu Akrotiri Apartmány *** (Řecko - Kréta - Makri Gialos)
Splnilo ocekavani s vyhradami
Ubytování
Ubytování odpovídalo spíše staršímu typu apartmánů a na některých prvcích bylo znát opotřebení. Největším nedostatkem byla nefunkční klimatizace, která bohužel nefungovala po většinu pobytu. Majitelé se situaci snažili řešit a na několik dní nám zajistili náhradní apartmán s funkční klimatizací, za jejich ochotu a vstřícnost jim patří poděkování. Po návratu do původního apartmánu však klimatizace stále nebyla v provozu.
K vybavení apartmánu patřila také starší trouba s plotýnkami na vaření, která fungovala jen omezeně a její používání nebylo příliš komfortní.
Přes tyto nedostatky hodnotíme pozitivně především přístup majitelů, kteří byli po celou dobu velmi milí a ochotní. Zkrátka Řecko se vším všudy. Ne všechno funguje dokonale, ale pohodová atmosféra, vstřícní lidé a krásné okolí dokážou většinu nedostatků vyvážit.
Strava a stravování
Apartmán byl bez stravování, což samo o sobě nebyl problém, protože ve městě i jeho okolí je dostatek taveren a restaurací s širokou nabídkou jídel.
Velkým nedostatkem však bylo vybavení kuchyňky v apartmánu č. 5. Vaření bylo prakticky nemožné, protože stará trouba se dvěma plotýnkami nefungovala správně. Navíc na otočných knoflících chybělo označení stupňů a nastavení, takže bylo velmi obtížné odhadnout potřebnou teplotu. Pokud někdo plánuje připravovat si vlastní jídlo, může být tímto stavem vybavení zklamán. Celkově by kuchyňské zařízení zasloužilo modernizaci nebo alespoň základní opravu.
Vybavení, služby a personál hotelu
Majitelé byli velmi milí, vstřícní a ochotní řešit vzniklé problémy. Bohužel největším nedostatkem byla po celý pobyt nefunkční klimatizace. Majitelé se situaci snažili vyřešit a na tři dny nám zajistili náhradní apartmán s funkční klimatizací. Poté jsme se však museli vrátit do původního apartmánu, kde klimatizace stále nefungovala. V letních teplotách na Krétě to bylo poměrně nepříjemné a výrazně to ovlivnilo komfort pobytu.
Celkový dojem z ubytování je proto rozporuplný. Na jedné straně oceňujeme ochotu a přístup majitelů, na druhé straně by základní vybavení apartmánu mělo být plně funkční. Prostě Řecko, kde je někdy potřeba počítat s tím, že ne všechno funguje tak, jak by člověk očekával.
Pláž a moře
Pláž i moře byly naprosto úžasné. Moře bylo krásně čisté, průzračné a ideální ke koupání i šnorchlování. Pobřeží bylo udržované a celkově zde panovala příjemná a pohodová atmosféra. Právě pláž a kvalita moře patřily k největším přednostem celé dovolené a zanechaly v nás ty nejlepší vzpomínky.
Okolí hotelu
Okolí hotelu nabízí krásné a rozmanité pláže. Západním směrem se nacházejí nádherné, klidnější pláže, ideální pro odpočinek a ničím nerušené koupání. Na východě jsou naopak městské pláže s větším množstvím služeb, restaurací a možností vyžití. Díky této kombinaci si zde přijdou na své jak milovníci klidu, tak ti, kteří mají rádi živější atmosféru. Celé okolí působí velmi příjemně a je skvělým místem pro poznávání místní krajiny i pobřeží.
Celkový dojem
Dovolenou jsme si i přes některé nedostatky užili. Největšími přednostmi byly nádherné a čisté moře, krásné pláže v okolí a příjemná atmosféra letoviska. Velmi pozitivně hodnotíme také přístup majitelů, kteří byli po celou dobu milí a ochotní.
Na druhou stranu komfort pobytu snížila především nefunkční klimatizace, která se během našeho pobytu nepodařila trvale vyřešit. Přesto v nás Kréta zanechala velmi dobrý dojem díky své pohodové atmosféře, krásné přírodě a výborným možnostem koupání. Celkově hodnotíme pobyt pozitivně, i když ubytování by si zasloužilo určité zlepšení.
z 1 recenzentů
Hotel je vhodný pro:
- Pro osoby toužící po klidu a odpočinku
Ověřená recenze od klienta Zájezdy.cz
Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.