Napsat recenzi

Madeira-hotel Orca Praia

Recenze hotelu Hotel Orca Praia *** (Portugalsko - Madeira - Funchal)

Hodnocení:
průměrně: 5/5
Vloženo:
Pobyt: srpen 2011
Přečteno: 1 307x
Recenze se líbila: 393 čtenářům
Fotografie: 7
Videa: 0
Komentáře: 0
 • hotel Orca Praia hotel Orca Praia
 • pohled z balkonu hotelu pohled z balkonu hotelu
 • výhled na oceán výhled na oceán
 • náhorní plošina Rabacal náhorní plošina Rabacal
 • severní pobřeží severní pobřeží
 • východní výběžek ostrova východní výběžek ostrova
 • leváda leváda

Rčení, že Madeira je perla Atlantiku je naprosto pravdivé. Nádherný ostrov mnoha kontrastů. Hotel jsme si vybrali záměrně vedle hlavního města Funchalu kvůli lepší dostupnosti moře, ale většinu času jsme strávili po výletech zapůjčeným autem.

Ubytování  průměrně (4,8/5)

Hotel má nespornou výhodu- všechny pokoje jsou orientovány s výhledem na oceán a pod ním se nachází poměrně velká pláž s černým pískem, jedna z mála na ostrově. V podstatě nutností při cestování je auto, ale autobusová linka staví hned u hotelu. Pokoj prostorný, docela moderně zařízený. Co trochu kazilo dojem byla absence ledničky, dal se za poplatek objednat minibar.

Strava a stravování  průměrně (4,7/5)

Měli jsme objednanou polopenzi, snídaně i večeře jsou formou bufetu, všeho dostatek a poměrně rozmanité. Jako milovník mořských potvor jsem ocenil zejména chobotnicové saláty:-). Minusem je, že i obyčejnou vodu si k večeři mustíe koupit a nápoje všeobecně nebyly v hotelu z nejlevnějších. Vše jsme řešili v místních tavernách na plážovém lidu, kde se večer scházejí místní, je tu super atmosféra a ceny přijatelné.

Vybavení, služby a personál hotelu  průměrně (4,5/5)

Služby hotelu, animaci pokud nějaká byla ani bazén jsme nevyužili, personál byl v pohodě, oproti Řekům kam často jezdíme jsou Madeiřané zaměstnaní ve službách asi trochu chladnější.

Pláž a moře  průměrně (4,7/5)

Pláž přímo pod hotelem je rozlehlá, každý si místo najde. Atlantik tu má trochu příboj a čeří černý písek, takže za šnorchlováním se musí jinam. Ale pořád daleko lepší než přímo v hotelech ve Funchalu sedět na molu uprostřed vody. A moře nebylo na této dovolené hlavním lákadlem.

Okolí hotelu  průměrně (4,8/5)

Od hotelu se dají po cyklostezce dělat procházky jak do Funchalu (centrum asi 3 km) tak do městečka Camara de Lobos, kam jezdil Winston Churchill (3 km)

Celkový dojem  průměrně (5/5)

Madeiru jsme chtěli procestovat, což se nám povedlo. Je to spíš na aktivní dovolenou než klasické válení se u moře, hlavní město, střed i sever ostrova jsou nádherné.

Tento hotel bych doporučil(a) svým nejlepším kamarádům doporučuje 6
z 6 recenzentů

Hotel je vhodný pro:

 • Pro osoby toužící po klidu a odpočinku
 • Pro mládež
 • Pro zamilované a manželské páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.

další recenze hotelu »

Komentáře

Napište vlastní recenzi do tohoto hotelu

Umístění hotelu

zvětšit mapu

Madeira - nejlepší hotely

Top nabídky dovolené

Podrobné hledání