Napsat recenzi

La Résidence Sociale d´Antsirabe - prostorné ubytování v historické budově ve městě

Recenze hotelu La Résidence Sociale d´Antsirabe (Madagaskar - Antsirabe)

Hodnocení:
Vloženo:
Pobyt: květen 2008
Přečteno: 166x
Recenze se líbila: 1 208 čtenářům
Fotografie: 16
Videa: 0
Komentáře: 0
 • La Résidence Sociale d´Antsirabe - budova La Résidence Sociale d´Antsirabe - budova
 • La Résidence Sociale d´Antsirabe -recepce La Résidence Sociale d´Antsirabe -recepce
 • La Résidence Sociale d´Antsirabe - recepce La Résidence Sociale d´Antsirabe - recepce
 • La Résidence Sociale d´Antsirabe - vstupní hala La Résidence Sociale d´Antsirabe - vstupní hala
 • La Résidence Sociale d´Antsirabe - chodby La Résidence Sociale d´Antsirabe - chodby
 • La Résidence Sociale d´Antsirabe - pokoj La Résidence Sociale d´Antsirabe - pokoj
 • La Résidence Sociale d´Antsirabe - pokoj La Résidence Sociale d´Antsirabe - pokoj
 • La Résidence Sociale d´Antsirabe - pokoj La Résidence Sociale d´Antsirabe - pokoj
 • La Résidence Sociale d´Antsirabe - pokoj La Résidence Sociale d´Antsirabe - pokoj
 • La Résidence Sociale d´Antsirabe - koupelna La Résidence Sociale d´Antsirabe - koupelna
 • La Résidence Sociale d´Antsirabe - koupelna La Résidence Sociale d´Antsirabe - koupelna
 • La Résidence Sociale d´Antsirabe - zahrada/park La Résidence Sociale d´Antsirabe - zahrada/park
 • Antsirabe - město Antsirabe - město
 • Antsirabe - město Antsirabe - město
 • Antsirabe - město Antsirabe - město
 • Antsirabe - město Antsirabe - město

La Résidence Sociale d´Antsirabe (Residence Sociale Antsirabe) je historická budova přímo ve městě Antsirabe.

Ubytování 

Ubytování v historické budově/rezidenci, která částečně slouží jako hotel a částečně zřejmě k dalším účelům, pravděpodobně jako domov sociální péče pro důchodce a pod. Dříve to asi bývala nemocnice. My jsme byli ubytováni v jednom křídle budovy, v prostorných dvoupokojových apartmánech, s dvoulůžkem a dvěma samostatnými postelemi (bez moskytiér, zde nebyly ani potřebné), skříněmi, 2 stolky a posezením, koupelnou s WC, sprchou, umyvadlem, zrcadlem a osuškami v ceně. Každý pokoj vypadal jinak - jiné barevné sladění a dekorace. Některé pokoje byly na stěnách zdobeny místo obrazy například historickými hudebními nástroji. Pokoje čisté, prostorné, stejně jako celá budova, ovšem s větráním to zde bylo horší. Ve všech městech na Madagaskaru je hodně smogu a k tomu i prachu, takže nedoporučuji v nich trávit víc času, než je nutno. Zde jsme byli asi i v blízkosti nějaké dílny na opracování zebu rohů, což znamenalo, že vzduch byl „obohacen" kromě výfukových plynů a prachu ještě o nepříjemný zápach, který bych přirovnala k tomu, čemu se říká „spálená kopyta" :-) Až na ten zápach v okolí hotelu to bylo moc hezké a prostorné ubytování.

Strava a stravování 

Stravování zde nabízeli jen formou snídaně ve francouzském duchu, které byly dobré a dostačující - káva, čaj, džus, marmeláda, máslo, bageta, croisant. Na oběd a večeři se muselo jít do nějaké restaurace ve městě, což nebyl celkem problém. Buď se mohlo popojet rikšou nebo dojít pěšky.

Vybavení, služby a personál hotelu 

Restaurace, recepce.

Okolí hotelu 

Pěšky nebo rikšou dostupné obchody, restaurace a bary. Večer bylo možné zajít do některých sousedních hotelů na diskotéku. Antsirabe leží asi 160 km od hlavního města Tana (Antananarivo). Antsirabe je upravené, působí téměř evropsky a je známé svou výrobou piva. Stojí zde pivovar Star Brewery, který byl založen Nory v roce 1856. Navštívili jsme dílnu na opracování zebu/kravských rohů, v které nám ukázali celý „voňavý" proces zpracování. Výsledkem jsou ovšem opravdu moc hezké předměty - jako sošky, misky, lžičky, lžíce a jiné kuchyňské náčiní, náramky, spony do vlasů, přívěsky, náušnice a další šperky a ozdoby. Přirozeně barevné, ale i dobarvované.

Celkový dojem 

Příjemné a prostorné ubytování. Na městský hotel to bylo na dobré úrovni. kromě prohlídky města se odsud dá vyjet na výlety k jezerům Andraikiba (Lac Andraikiba) a Tritriva (Lac Tritriva)

Tento hotel bych doporučil(a) svým nejlepším kamarádům doporučuje 1
z 1 recenzentů

Hotel je vhodný pro:

 • Pro zamilované a manželské páry
 • Pro mládež
 • Pro obchodníky

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.

Komentáře

Obchodní podmínky

Provozovatel serveru www.recenze.cz, Zájezdy.cz, a.s. (dále jen Provozovatel), si vyhrazuje právo odstranit fotografie, obrázky, výrazy, slova či příspěvky, které odporují dobrým mravům (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky, u fotografií či obrázků pak takové, které jakkoli souvisejí s pornografií), porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno Provozovatele, jeho obchodních partnerů nebo některého z uživatelů tohoto serveru, dále textové i obrazové příspěvky obsahující nabídky komerčního charakteru či jinak zneužívající možnosti propagace. Provozovatel si dále vyhrazuje právo nezobrazovat jména a příjmení uváděných osob, názvy cestovních kanceláří a cestovních agentur. Děkujeme za pochopení.

Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za obsah či pravdivost recenzí. Autor recenze garantuje Provozovateli, že má práva ke zveřejnění jakýchkoliv obrázků či fotografií, které k recenzi přidal a zároveň tímto uděluje souhlas Provozovateli k jejich zveřejnění na internetu a využití v reklamních a propagačních materiálech.

Souhlasem s "Podmínkami vložení recenze hotelu" dává autor recenze rovněž souhlas se zařazením svého jména, příjmení a e-mailové adresy do zákaznického systému Provozovatele (čl. X Obchodních podmínek https://www.zajezdy.cz/informace/obchodni-podminky/), pakliže ještě není jeho zákazníkem.

Provozovatel prohlašuje, že chrání osobní údaje svých zákazníků, které v souvislosti se svou činností získá, a zaručuje jejich plnou ochranu v rámci těchto podmínek a platných právních předpisů.

Zájezdy.cz, a.s.

Podrobné hledání