Napsat recenzi

V podstatě spokojenost.

Recenze hotelu Hotel Tuxpan **** (Kuba - Matanzas - Varadero)

Hodnocení:
průměrně: 4/5
Vloženo:
Pobyt: březen 2019
Přečteno: 137x
Recenze se líbila: 67 čtenářům
Fotografie: 0
Videa: 0
Komentáře: 0

Neočekávali jsme žádné zázraky a tak jsme nebyli zklamaní. Služby v hotelu na slušné úrovni, lidé přátelští, mimo hotel od Vás někdo neustále očekává peníze za cokoliv - jste přece turisté z toho prohnilého imperialistického západu a tak jste bohatí.

Ubytování  průměrně (3,7/5)

Hotel celkem v pořádku, ale zasloužil by rekonstrukci. Nábytek, vnitřní dveře, postele, koupelny, všechno sice víceméně funkční, ale už dlouho za zenitem. Například stolní deska prohnutá, takže pořádně nešly otevírat zásuvky, dveře do pokoje vyžadovaly pro zavření trochu cviku. Ale dalo se s tím žít.

Strava a stravování  průměrně (3,7/5)

Dávám 4 hvězdy, byť výběr byl poněkud chudší, než na co je člověk zvyklý odjinud. Holt 60 let vlády komunistů se podepsalo na všem. Když si člověk ale uvědomí, že místní musí potraviny často shánět, ne nakupovat, tak si nestěžuje. A je pravda, že kuchaři se snažili.

Jinak bylo hodně ryb a mořských plodů, což mnohdy v bohatších přímořských státech nebývá. Omezená zelenina a ovoce. Na Kubě byla zrovna zima (mají jen dvě roční období) a dovoz je asi dost problematický.

Vybavení, služby a personál hotelu  průměrně (3,9/5)

Jak jsem psal v úvodu, vybavení hotelu by zasloužilo rekonstrukci. Ale personál to vynahradil. Snažil se, jak úklid, tak služby v restauracích a barech. Jistě, očekávali nějaké to všimné, ale nikdy ho nevyžadovali a vždycky za drobný peníz poděkovali.

Bylo hodně animačních programů, každý večer nějaká produkce. Zajímavé a hezké.

Pláž a moře  průměrně (4,9/5)

Paráda. Písčitá pláž, čistá voda, mělká, při odlivu ještě asi 50 metrů od břehu voda po pás. Bylo i dost lehátek, ale bohužel málo stínu. Řešili jsme to tak, že jsme se přesunuli u bazénu do zahrady pod stromy. Na pláž to bylo od bazénu pár metrů, takže žádný problém. Bohužel fungoali podle svého klasického schématu hosté z Ruska. Brzy ráno před snídaní si přinesli ručníky na lehátka ve stínu, přišli na půl hodiny před obědem a zase zmizeli. Lehátka zůstala obsazená. Pak se milí rusáci vrátili odpoledne zase na půl hodiny a zmizeli. Jenže ze to nemůže moře, pláž, bazén ani personál.

Okolí hotelu  průměrně (4/5)

Pamětníci, vpomeňte si na 70. léta u nás. Kromě Varadera, což je v podstatě jeden obrovský turistický komplex, je skoro všechno omšelé, neudržované (při jízdě po jejich páteřní dálnici, jejich chloubě, jsem s láskou vzpomínal na naši D1 i před rekonstrukcí). Na každém rohu ale budovatelská hesla, (rudé) hvězdy a Che Guevara. Havana - jedna velká potěmkinova vesnice. Průvodce Vás zavede na pečlivě vybraná místa, kde jsou budova (fasády) celkem udržované. Stačí se ale podívat za roh a vidíte realitu socialismu. Totéž platí o venkově, ale tam se to ani moc nesnaží maskovat.

Milovníci starých aut ale budou nadšení. Kvanta starých "Amerik" z 50. let minulého století, hodně Moskvičů a Žigulíků. Většina modelů těch aut funguje jako taxíky a dají se pronajmout i na výlety, nejen na cestu z bodu A do bodu B.

Celkový dojem  průměrně (4/5)

Dal bych 3,5, ale tato možnost není. Letěli jsme hlavně za mořem a sluníčkem a to se nám bohatě splnilo. Neočekávali jsme luxus ani výstavní architekturu (byť Havana by při troše údržby byla krásné město), takže jsme nebyli zklamaní. Nemyslím si ale, že bychom se na Kubu ještě někdy vrátili. Jednou na poznání to stačilo a my nejsme milovníci starých časů. :-)

Tento hotel bych doporučil(a) svým nejlepším kamarádům doporučuje 6
z 7 recenzentů

Hotel je vhodný pro:

  • Pro rodiny s dětmi
  • Pro zamilované a manželské páry
  • Pro mládež
  • Pro všechny věkové kategorie

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.

« předchozí recenze hotelu

Komentáře

Napište vlastní recenzi do tohoto hotelu

Umístění hotelu

Matanzas - nejlepší hotely

Top nabídky dovolené

Obchodní podmínky

Provozovatel serveru www.recenze.cz, Zájezdy.cz, a.s. (dále jen Provozovatel), si vyhrazuje právo odstranit fotografie, obrázky, výrazy, slova či příspěvky, které odporují dobrým mravům (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky, u fotografií či obrázků pak takové, které jakkoli souvisejí s pornografií), porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno Provozovatele, jeho obchodních partnerů nebo některého z uživatelů tohoto serveru, dále textové i obrazové příspěvky obsahující nabídky komerčního charakteru či jinak zneužívající možnosti propagace. Provozovatel si dále vyhrazuje právo nezobrazovat jména a příjmení uváděných osob, názvy cestovních kanceláří a cestovních agentur. Děkujeme za pochopení.

Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za obsah či pravdivost recenzí. Autor recenze garantuje Provozovateli, že má práva ke zveřejnění jakýchkoliv obrázků či fotografií, které k recenzi přidal a zároveň tímto uděluje souhlas Provozovateli k jejich zveřejnění na internetu a využití v reklamních a propagačních materiálech.

Souhlasem s "Podmínkami vložení recenze hotelu" dává autor recenze rovněž souhlas se zařazením svého jména, příjmení a e-mailové adresy do zákaznického systému Provozovatele (čl. X Obchodních podmínek https://www.zajezdy.cz/informace/obchodni-podminky/), pakliže ještě není jeho zákazníkem.

Provozovatel prohlašuje, že chrání osobní údaje svých zákazníků, které v souvislosti se svou činností získá, a zaručuje jejich plnou ochranu v rámci těchto podmínek a platných právních předpisů.

Zájezdy.cz, a.s.

Podrobné hledání