Bobione, 17.- 24.červen 2017

Recenze hotelu Ranieri Residence *** (Itálie - Benátsko (Veneto) - Bibione Lido del Sole)

Průměrné hodnocení hotelu:
5
(na základě 1 recenze)
Celkové hodnocení autora:
Vloženo:
Pobyt: červen 2017
Fotografie: 11
Komentáře: 0

Je to dovolená a se zvýšenými náklady se počítá. I tak jsme bez nějaké odříkání utratili za týden asi 120 EUR, včetně suvenýrů a dárečků. Dopravu nepočítám.

Doprava vlastním vozem. Vyjeli jsme s plnou nádrží, tankovali jsme tam i zpět v Rakousku cca 20 km od italských hranic. Benzín za 50 + 35 EUR, rakouská známka 10 dnů za 9 EUR (ve Znojmě), mýtné v Itálii 2x, celkem 23 EUR za 360 km po dálnici. Jel jsem předpisově, většinou na tempomat, za 6,3 l / 100 km (KIA ceed 1,4). Takže pohoda.

Fotografie

Ubytování 

Malá komplikace při příjezdu. Dle propozic z agentury v ČR nás špatně poslali na italskou pobočku v Bibione - spiagia. Měli jsme však jet do Bibone - Lido del Sole, kde je pobočka přímo v apartmánu Ranieri. Naštěstí Bibione znám a tak jsem si poradil. No a nebo navigace.

Za apartmán - velká kuchyň s rozkládací gaučem, ložnice s manželskou postelí a balkon - 10 422 Kč včetně pojištění a lze to platit na 3x. V domě je výtah. K apartmánu je 1 kryté parkovací stání. Zařízení apartmánu je nové, všude čisto. Nechybí ani pračka. Klimatizace je bez návodu, takže jen pro technicky zdatné jedince. Umístěna je v kuchyni a tak je třeba nechat otevřené dveře do ložnice. Použili jsme ji jen poslední noc, kdy bylo opravdu hodně teplo.

Koupelna je kapitola sama pro sebe. Na ploše asi 2 x 1,2 m je umývadlo, bidet, toaleta a sprchový kout i když ten je jen taková skládací zástěna, takže je pro silnější osoby nepoužitelná.

Měli jsme dost hlučné sousedy s malými dětmi, ale dalo se to vydržet.

Strava a stravování 

Vařili jsme si většinou sami. Suroviny jsou za opravdu dostupné ceny, ale i stravování v restauraci není nijak závratně drahé. např. pizza 4-12 EUR (33-55 cm), vice jak 50 druhů zmrzliny, velké porce 1 - 1,2 EUR.

Vybavení kuchyně je mizerné. Sice dvojitý dřez, 4 plotýnkový plynový sporák, ale pracovní plocha asi 30 cm. Tupé nože a škrabky, pouze velké 3-5 l hrnce, chybí rychlovarná konvice, zapalovač na vařič, vařečka a zase je tam spousta různých zbytečných šálků, talířků a jiných nesmyslů.

Vybavení, služby a personál hotelu 

Delegátka mluví jen italsky, německy a trochu anglicky. Anglicky jsem to nějak dal.

Pláž a moře 

Bydleli jsme asi 50 m od pláže. Přes pláž k moři to bylo asi 200 m, ale někde i 500 m. Všude jsou ale chodníky. Moře je mělké, teplá voda a vlny. Když zafoukalo byly i 1,5 m. Jemný písek máte opravdu všude. Lehávali jsme hned u moře, deštník jsme ani nechtěli. Při odchodu z pláže jsou asi po 50 m k dispozici sprchy zdarma.

Okolí hotelu 

Všude plno lidí až do pozdních nočních hodin, ale Lido del Sole je o hodně klidnější než Spiagia. Večer jsme se toulali po několikakilometrové promenádě kolem moře. Dá se půjčit kolo nebo vozítko pro 4-6 osob, šlapací nebo na elektropohon. Cena 5 - 18 EUR / hod.

Celkový dojem 

Byli jsme spokojeni a příští rok chceme jet zase.

Hotel je vhodný pro:

  • Pro všechny věkové kategorie
  • Pro mládež
  • Pro zamilované a manželské páry
  • Pro osoby toužící po klidu a odpočinku
  • Pro rodiny s dětmi
  • Pro starší a méně pohyblivé osoby

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Komentáře

Umístění hotelu

Top nabídky dovolené