Turistická chata Švýcárna v Jeseníkách, patří Sportovnímu centru Figura

Recenze hotelu Turistická chata Švýcárna - Jeseníky Česko - Jeseníky

Průměrné hodnocení hotelu:
1
(na základě 1 recenze)
Celkové hodnocení autora:
Vloženo:
Pobyt: září 2018
Fotografie: 0
Komentáře: 3

Jde o horskou turistickou chatu, jejíž vybavení a stav plně odpovídá jejímu vzniku, tj. přelomu 19. a 20. století.

Je velmi nemilé, že současný majitel chaty od doby jejího převzetí neudělal v chatě naprosto nic pro to, aby ji pozvedl na vyšší úroveň, odpovídající době.

Ano, horská chata je horská chata, ale i tyto dovedou tzv. "jít s dobou".

Ubytování 

Stav pokojů odpovídá rčení: "pokojík, ze kterého mě přechází zrak" ze slavného českého filmu. Postele z dob socialismu, jejíž potah jistě nebyl čištěný od jejich pořízení. Lůžkoviny staré několik desetiletí. Poté, co jsem si peřinu a polštář prohlédla a shledala, že její "flekatost" je zarážející, jsem si na povlečený polštář položila svou vlastní osušku. Při ukládání ke spánku jsem se obalila tak, že ani cm čtvereční mé kůže nebyl "ve styku" s tímto "vybavením". Prostěradlo samá díra (a nemalých rozměrů). Skříň pro jistotu neměla ani dveře - poličky byly značně zaprášené. Židle 1 (slovy: jedna) a její sedák byl doslova "odporný".

Strava a stravování 

Snídaně byla královská - jediná věc, která mírně upravila mínění o celku. Nicméně mne velmi překvapilo (a bylo nás více!), že poté, co bylo v jídelně na snídani nachystáno naprosto vše (chleba, pečivo, veškeré jídlo) - začala obsluha hotelu vysávat! Jistě si dovedete představit, jak mladá slečna tímto počinem s velmi starým vysavačem rozvířila veškerou špínu a zaprášila celou hostinu.

Když jsme požádali o ovocný čaj, byl nám přinesen čaj černý s ovocnou příchutí a bylo nám řečeno, že když má čaj ovocnou příchuť, je ovocný. Zvláštní názor - přesto, že na čaji bylo jasně uvedeno - černý čaj.

Vybavení, služby a personál hotelu 

Sprchy katastrofální - zašlé, špinavé spáry mezi kachlíky. O teplé vodě si můžete v odpoledních a večerních hodinách nechat jen zdát. Na odkládání věcí - opět sloužily 2 naprosto odporné židle. K dispozici byly 2 toalety, které protékaly, takže po vstupu do oné místnosti jste se ocitli v kaluži vody. Toaletní papír samozřejmě k dispozici nebyl.

Okolí hotelu 

Pěkné.

Celkový dojem 

Za nocleh jsme včetně snídaně zaplatily 600 Kč za osobu. Cena naprosto nepřiměřená za poskytnutou kvalitu služeb. Chápu, že jde o horskou chatu, ale majitel je naprosto nesoudný se svým požadavkem na cenu za ubytování.

Jediné co lze ohodnotit kladně je příjemné prostředí jídelny.

Když shrnu celkový dojem: chata žije jen a jen ze svého historického jména.

Tuto chatu nedoporučuji k ubytování. Pokud ovšem za své peníze nepožadujete kvalitu, která by měla odpovídat ceně.

Tato recenze není ověřena a je čistě osobním názorem jejího autora. Server Recenze.cz ani jeho provozovatel nemůže ověřit, jestli autor hodnocený hotel skutečně navštívil a nenese tak žádnou odpovědnost za obsah či pravdivost uvedených informací.


Komentáře

U
Udiven Znechucený 28. 01. 2020 16:17
Kulinářský zážitek!
V našich končinách není kultura pohostinství zrovna uspokojivá, ale co jsou schopni na švýcarně nazvat frankfurtskou polévkou, je maxikřivárna ! To něco za 58 Kč mdlé chuti a nevalného pachu, připomínalo výplach hrnce z minulého dne a ještě naředěného - ať je zisk ještě větší. Po upozornění v kuchyni na kvalitu polévky, proběhla mezi personálem tichá pošta a věc byla uzavřena! Jedno víme určitě, příště na Švýcarně nejíst!
M
Milan 14. 08. 2020 12:38
bývalý zaměstnanci
Pracovat na ŠVÝCÁRNĚ před lety než ji koupil součastný majitel bylo pro každého zážitek a čest.To se však změnilo v pravý opak.Ze Švýcárny se stalo útočiště místo kde se vetšina perzonálu ukrývá před zákonem a pracuje zde na černo čehož majitel využívá a neplatí jim skoro nic.Podle toho vypadají i služby a celkový chod chaty.Vozí se sen zkažené potraviny které neprodají na hotelu a protože i jejich uskladnění zde je maskované proti kontrolám v katastrofálních podmínkách nelze očekávat nic vyjímečného. Pokud mohu doporučit turistům na cestu na Švýcárnu tak si vemte svoje jídlo i pití a kochejte se přírodou. Pokud nechcete nic chytit nocujte ve spacáku třeba na chodbě jako to bylo za nás.
J
Jarka 22. 05. 2022 08:59
Ostuda Jeseníků
Protože jsme místní, tak vycházku na Švýcárnu podnikáme několikrát do roka. Jsme horalé, žádní rozmazlenci, ale včerejší návštěva chaty Švýcárna byl opravdu "zážitek" a připojuji se k předešlým komentářům- svačinu s sebou a hezky venku v přírodě s krásnými výhledy. Ceny "světové", to bych ještě pochopila - šílené zdražování všude a všeho a vysokohorskou přirážku, ale celková úroveň katastrofa. Stůl s desítkami ulepených koleček od nápojů, evidentně neutřený několik dní, třešinka na dortu byla, když jsme si jako správní turisti chtěli po sobě odnést nádobí, nemohla jsem synův talíř odlepit od stolu, musel pomoci manžel a i ten měl problém. Opravdu nepřeháním. Manžel si dal výpečky se zelím, dostal 3 malé kostičky masa, syn pikantní směs s bramboráčky, až u stolu jsem si všimla, že směs postrádá zcela maso, ale nikde nebylo uvedeno, že se jedná o vegetariánské jídlo! Ceny od 180 Kč za jedno jídlo. Já jsem si dala jen přílohu- 4 malé bramboráčky za 45 Kč, které měl ke svému jídlu i syn, jenže jeho jídlo stálo 179 Kč, tudíž červená směs s paprikou bez masa stála 134 Kč!!!! Protože chatu známe už roky, můžeme zhodnotit, že do ní majitel nedal ani korunu na nějaké vylepšení. Shrnutí: je to jen "rejžovačka" na turistech, hosté jsou tu na posledním místě. Špína, drahota, hnus. Personálu za pultem plno- mladí lidé, asi brigádníci (levná pracovní síla), alžírskou kávu slečna neuměla, musel přijít starší kolega. Ale to už je jen drobnost proti ostatnímu. Je to ostuda pro Jeseníky.

Top nabídky dovolené