Napsat recenzi

Dovolená Alanya - Turecko

Recenze hotelu Hotel Elyseé **** (Turecko - Alanya - Alanya)

Hodnocení:
průměrně: 4,4/5
Vloženo:
Pobyt: říjen 2011
Přečteno: 5 638x
Recenze se líbila: 829 čtenářům
Fotografie: 12
Videa: 0
Komentáře: 3
 • Výhled z jídelny Elyseé Výhled z jídelny Elyseé
 • Hotelový bazén Elyseé Hotelový bazén Elyseé
 • Pohled na hotel Elyseé z pláže Pohled na hotel Elyseé z pláže
 • Panorama od hotelového bazénu Panorama od hotelového bazénu
 • Okolní promenáda hotelu Elyseé Okolní promenáda hotelu Elyseé
 • Výhled z jídelny v 5 patře Výhled z jídelny v 5 patře
 • Jídelna - all inclusive Jídelna - all inclusive
 • Noční Alanya Noční Alanya
 • Průzračné Egejské moře Průzračné Egejské moře
 • Alanya z hradem výběžku Alanya z hradem výběžku
 • Alanya - Kleopatřina pláž Alanya - Kleopatřina pláž
 • VIVA Turecko Alanya VIVA Turecko Alanya

Dovolná v turecké Alanyji je zárukou kvality. Hotel Elyseé leží necelých 50 m od pláže na kterou se dostanete přes 4 proudovou místní komunikaci. Krásnou promenádou se dostanete po 2 km od centra Alanye. Počasí v říjnu je už méně stabilní, ale teplo bylo stále a celou polovinu pobytu jsme mohli trávit na pláži u moře.

Ubytování  průměrně (4,1/5)

Apartmán byl prostorný i když částečně vybydlený, ale celkem uspokojivě vybavený. Skládal se z toalety, pokoje a balkonu s částečným výhledem na moře. Na toaletě nešly pořádně zavřít dveře a nefungovalo zamykání ani balkonových dveří. U nočního stolku vypadávala zásuvka apod. Nejhorší by\la přistýlka pro dospělou osobu na které by se nevyspalo ani malé dítě.Matrace byla praská a vystupovaly z ní pera. Postel byla rezavá, stará a neustále se rozjížděla. Pokud nebudete vyžadovat přistýlku, tak je ubytování slušné. Velmi příjemné bylo posezení na balkoně.

Strava a stravování  průměrně (3,9/5)

Stravování formou all inclusive. Výběr byl poněkud chudší než bývá zvykem, ale to vyvážilo chutně připravené i ochucené jídlo a jeho pestrost. Každý den bylo něco jiného. Nabídka ovoce a zákusků byla velmi skromná.

Vybavení, služby a personál hotelu  průměrně (4,1/5)

Vybavení hotelu je celkem solidní a personál úslužný. Chování některých mužů je někdy až příliš žoviální, ale to k Turecku asi patří.

Pláž a moře  průměrně (3,9/5)

Hezky upravená a čistá pláž je převážně písčitá a místy s oblázky. Při klidné hladině je moře překrásně průzračné s křišťálově čistou vodou. Soukromá pláž má bar s nabídkou nealkoholických nápojů zdarma. Slunečníky a lehátka jsou za poplatek.

Okolí hotelu  průměrně (4,5/5)

V blízkém okolí najdete všechno, co potřebujete. Krásně upravenou promenádu lemují obchůdky, restaurace, minigolfem apod. Do 2 km vzdáleného centra města či na slavný Bazzar nebo na překrásnou promenádu u Kleopatřiny pláže se dostanete za necelých 20 minut pohodové chůze. Také tam pravidelně jezdí mikrobusy nebo taxíky. Z místa hotelu a pláže je pohled na chloubu Alanye, Červenou věž a hradby, které se táhnou po vrcholu výběžku.

Celkový dojem  průměrně (4,4/5)

Turecká riviéra je překrásná. Dovolenou v Turecku všem vřele doporučuji! Všude jsou upravené pláže i nádherné moře. Letovisko Alanya patří rozhodně k nejpůvabnějším celého pobřeží. Dovolená se nám velmi líbila a všichni byli maximálně spokojení.

Tento hotel bych doporučil(a) svým nejlepším kamarádům doporučuje 12
z 14 recenzentů

Hotel je vhodný pro:

 • Pro zamilované a manželské páry
 • Pro všechny věkové kategorie
 • Pro osoby toužící po klidu a odpočinku

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.

další recenze hotelu »

Komentáře

Majka: Majka - 20. 8. 2014 12:23

chystáme se do Hotelu Elysée začátkem září. Prosím o info jaký je vstup do moře, zda pozvolný či hloubka, dočetla jsem se že občas v moři kameny. Děkuji za odpověď. reagovat

Jiří Blažej: Re: Majka - 20. 8. 2014 12:50

Hezký den, koupání super a vstup do vody není strmý, ale pozvolnější. Pokud si dobře pamatuji, kamenů tam moc nebylo. Na Alanyi nedám dopustit. Dovolená byla super a moc se nám tam líbilo. Přeji Vám hezké počasí, klidné moře a krásný pobyt. Jirka reagovat

bibka087: Re: Majka - 12. 5. 2015 7:56

Dobrý deň, o necelé dva týždne odchádzame do hotelu Elyseé, môžem sa spýtať ako ste sa mali? ako ste boli spokojný? Viete mi dať nejaké rady na cestu prípadne k ubytovaniu? Čítala som , že na pláži je hotelový bar s nealko nápojmi a pivom, viete mi túto informáciu potvrdiť? Ďakujem pekne reagovat
Přidat komentář

Napište vlastní recenzi do tohoto hotelu

Umístění hotelu

zvětšit mapu

Alanya - nejlepší hotely

Top nabídky dovolené

Podrobné hledání