Napsat recenzi

Spíše pro nenáročné

Recenze hotelu Penzion Anötzlehen (Německo - Bavorsko - Berchtesgaden)

Hodnocení:
průměrně: 4/5
Vloženo:
Pobyt: prosinec 2014
Přečteno: 146x
Recenze se líbila: 279 čtenářům
Fotografie: 12
Videa: 0
Komentáře: 0

Rodinně vedený, typicky bavorský hotel na krásném místě vysoko nad Berchtesgadenem

Ubytování  průměrně (3/5)

Čisté a vyhřáté pokoje v německém stylu, jednodušší vybavení, není ovšem daily service, pouze vynáší koše.

Strava a stravování  průměrně (3/5)

All inclusive měl zahrnovat nápoje od 10-22, ale majitelka nám řekla, že to platí až od 18,00-22,00 hod. Ovšem protože jsme si mohli brát na pokoj, zbylo nám i na druhý den. Nápoje byly jen perlivé lahvové limonády, německé pivo a stolní italské víno. Vše samoobsluha, brali jsme si ve výčepu. Odpolední svačina obsahovala domácí buchtu a kávu, čaj, kakao. Na večeři byly dobré polévky a opravdu velké porce - typická bavorská jídla (zelí, hodně masa, knedlíky). Dezerty byly jednoduché (kousek buchty, jogurt, zmrzlina). Jídlo rozvážela na vozíku "babička" ve stylové bavorské sukni.

Snídaně: uzeniny, sýry, paštika, marmelády, cereálie a vařená vejce. Oběd byl vlastně snídaňový balíček, který jsme si sami vytvořili. Silvestrovké menu byl raut - studený a teplý bufet, polévka a čokoládová pěna, ovoce a sýry - moc dobré. Ve společenské místnosti na Silvestra pouštěli německé písničky a po půlnoci byl ohňostroj.

Vybavení, služby a personál hotelu  průměrně (3/5)

Wi-Fi (často vypadávala), lyžárna a sauna. K dispozici pro děti byly také kluzáky a sáňky. Hezký byl noční pochod s loučemi (cena louče 2 eura). Personál mluvil pouze německy, majitelka rozuměla anglicky, odpovídala ale německy.

Okolí hotelu  průměrně (5/5)

Krásné, romantické, bylo plno sněhu, úchvatný výhled na Berchtesgaden.

Měli jsme problém vyjet po silnici k hotelu (navzdory tomu, že cestu neustále protahovali, tak kvůli sněžení se to bez řetězů vyjet nedalo). Sjezdovky nic moc - není to typicky lyžařská oblast a sjezdovky nejsou jejich prioritou. Lanovky nevedou z údolí na vrchol, tam musíte vyjet autem a jezdit na krátkých sjezdovkách jen tam. Výjimka byl Jenner, kde to ovšem nejde sjet najednou až dolů - na část úseku musíte sundat lyže a přejít cca 200 m k navazující sjezdovce. Chybí sedačkové lanovky, v sezóně v Jenneru na 3 dny zavřeli pokladnu, takže nebylo možné tam získat skipasy. Vůbec sjezdovky je obtížné najít, nejsou dobře značené a na Rossfeld se kvůli trvalému sněžení vyjet nedalo. Hochschwarzek má sáňkařskou dráhu, ale je sjízdná jen pár hodin, pak se vytvoří hrboly a sjíždění se tak stává nebezpečným - většina lidí s malými dětmi pak musela 2,5 km dolů pěšky! Skipas v Hochschwarzeku neplatí na všechny sjedovky (!!) - část je soukromá a platí se tam zvlášť! Berchtesgaden je kouzelné, pohádkové městečko, vánoční trhy byly nádherné. Rovněž výborné jsou termální lázně Watzman therme (tobogán, slané bazény, venkovní termální bazén) - dá se tam pohodovou procházkou dojít z hotelu za 25 minut. Po cestě minete solný důl Salzbergwerk - je tam drahý vstup (rodinné vstupné více než 40 euro), ale je to krásný zážitek (plavba na podzemní solném jezeře, sjíždění po skluzavkách, cesta vláčkem, simulovaný výbuch... - dostanete česky mluvený výklad na telefoncích). Stojí za to navštívit i jezer Konnigssee pod horou Jenner, jen pár minut jízdy od Berchtesgadenu.

Celkový dojem  průměrně (4/5)

Hotel sice jednodušší a all inklusive nic moc, ovšem díky okolí, výletům a termálnín lázním jsme si dovolenou velmi užili. Na Němce byl personál docela příjemný, hodně si potrpí na jejich bavorskou kulturu.

Tento hotel bych doporučil(a) svým nejlepším kamarádům doporučuje 1
z 1 recenzentů

Hotel je vhodný pro:

  • Pro rodiny s dětmi

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.

Komentáře

Napište vlastní recenzi do tohoto hotelu

Bavorsko - nejlepší hotely

Top nabídky dovolené

Podrobné hledání