Napsat recenzi

Vánoce 2016 Three Corners Fayrouz

Recenze hotelu Three Corners Fayrouz Plaza ***** (Egypt - Marsa Alam - Port Ghalib)

Hodnocení:
průměrně: 4,6/5
Vloženo:
Pobyt: prosinec 2016
Přečteno: 631x
Recenze se líbila: 83 čtenářům
Fotografie: 0
Videa: 0
Komentáře: 0

Navštívili jsme tento hotel už počtvrté a opět velká spokojenost. Vždy jezdíváme do tohoto hotelu v létě o prázdninách a tak jsme se trošku obávali zimního počasí a jaké budou naše první vánoce v Egyptě. Počasí se s tím letním nedá srovnat, ale i tak nám docela přálo a užili jsme si moře i sluníčka, dokonce bylo 2 dny úplné bezvětří a moře bylo jak rybník. Hotel byl krásně vánočně vyzdobený, všechno bylo opravdu jak v pohádce.

Ubytování  průměrně (4,3/5)

Na hotel jsme dorazili kolem 7 hod ranní (je tam letní čas). Přivítání drinkem, vyplnění ubytovacích formulářů, náramky a ubytování netrvalo déle než 10 min a už jsme šli na pokoj. Pokoj č. 4085 jsme měli v zahradě v dvoupatrovém domečku kde bylo více pokojů, ale ten náš byl v přízemí s krásným výhledem na moře a východ slunce. Sousedy jsme neslyšeli. Hotel už je starší, pokoje jsou však čisté, udržované a plně funkční. Část domečků v zahradě se opravuje, maluje, dělají se střechy, opravuje se omítka. Opravdu se snaží a rekonstrukce nijak neruší. Hned nás přišel přivítat uklizeč, tak jsme ho požádali o matraci pro dceru na přistýlku a peřinu, do 5 min všechno zařídil a celý pobyt se o náš pokoj vzorně staral, dělal kreace z ručníků a květin, doplňoval vodu a toaletní potřeby.

Strava a stravování  průměrně (4,6/5)

Jako vždycky jsme se stravou v tomto hotelu nadmíru spokojení. Bohatý výběr chutných jídel od snídaně až po večeře a ne jen v hlavní jídelně, ale i na pláži v baru. Jako dárek si vždy přivezeme domů nějaké to kilko navíc. Slavnostní štědrovečerní večeře byla v mega stylu, obrovský raut, všechno nádherně nazdobené, stoly, židle, venku před jídelnou postavený stan, také nádherně nazdobený. Odváděli nás ke stolům, které jsme si předem objednali. Také byla možnost si objednat za poplatek šampaňské nebo nějaké dovozové vína. Jídla bylo strašně moc, všechno bylo moc dobré a krásně nazdobené, od předkrmů až po zákusky, také hodně druhů ovoce i jahody. Nešlo všechno ochutnat. No ještě jsme nic takového nezažili. Po návratu na pokoj po štědrovečerní večeři jsme měli ještě každý na posteli punčošku s cukrovím, oříšky a s přáním. Bylo to moc milé.

Vybavení, služby a personál hotelu  průměrně (4,7/5)

Hotel už není sice nejnovější, ale všechno je udržované, čisté a voňavé. Panuje tam vždy přátelská atmosféra a nikdo nečeká s nataženou rukou. Personál je velmi pracující, přátelský, ale ne vlezlý. Naši staří známí číšníci nás běželi přivítat jen co nás viděli vejít do dveří restaurace. Pak se celou dobu o nás pozorně starali. Nemuseli jsem ani si nic objednávat a pořád jsme měli pití na stole, ráno nám nosili i čaj a kávu. No máme to tam moc rádi a vždycky si tu jejich péči užíváme a cítíme se jako doma. Také bych chtěla moc pochválit manažery, kteří každý den chodili mezi hosty, ptali se jak se mají a jestli něco nepotřebují. Každý problém si zapisovali a hned řešili. Také si pochvalu zaslouží všichni zahradníci, kteří dennodenně opečovávají celou zahradu, která v tomto zimním období byla ještě více rozkvetlá a barevnější než bývá v létě. Je to moc příjemné se v ní procházet a kochat se její krásou a vůní. I prodejci na pláži nebyli vlezlí a otravní. První den nabídli, ale když jsme řekli, že nemáme zájem tak už jen pak kolem nás procházeli a jen s úsměvem pozdravili. Na první svátek vánoční jezdil po pláži Santa Klaus na velbloudovi, který byl také vánočně ustrojený a rozdával dětem plyšové hračky a punčošky s bonbony, oříšky a cukrovím.

Pláž a moře  průměrně (4,5/5)

Pláž je velká s dostatečným počtem slunečníků a lehátek. Také je denně uklizená, shrabaná a každé ráno připravená pro hosty. Plážové wc pořád uklizené. Výměna ručníku nebyla nikdy problém i několikrát denně nám vyměnili osušku, aby jsme nemuseli ležet na mokré. Což v tomto zimním období je velké plus. Moře opět nezklamalo. Stále plné života a krásné šnorchlování i potápění nemělo chybu. Proto se tady stále vracíme. 2 dny bylo moře jako rybník, protože bylo skoro bezvětří. teplota moře byla 24 stupňů. Zátoka Marsa Mubarak také nezklamala, denně želvy a i dugong i korály plný ryb. Díky patří i potápěčskému centru na pláži, které vede Radka. Vždy nezapomenutelné výlety za potápěním a i potápění na house reefu stojí za to. Potápění na Štědrý den s odpoledním výborným svařákem v centru a dárečky nemělo chybu a všichni jsme si to moc užili. Všechen personál na pláži fungoval s úsměvem na 1.

Okolí hotelu  průměrně (4,1/5)

Okolí hotelu se stále snaží uklízet a udržovat. Po cestě na Marsa Mubarak jsou všude kyblíky na odpadky. Zátoka Marsa Mubarak je procházkou 15 min kolem moře a na druhou stranu od hotelu je přístavní městečko Porth Ghalib, kde se dá dojít po pláži také za 15 min, nebo minibusem z hotelu za mini polpatek (jezdí denně odpoledne-večer, stačí se napsat do knihy u vstupu do hotelu).

Celkový dojem  průměrně (4,6/5)

Nezapomenutelný vánoční pobyt, který snad nebyl první a ani poslední v tomto hotelu. Rádi se zase v létě setkáme se všemi co nám přirostli k srdci a vždycky se snaží udělat pro nás maximum, aby jsme prožili krásnou dovolenou. Cítíme se tady jako doma a proto se sem rádi vracíme. Je to naše srdcovka a s klidným svědomím doporučíme všem, kteří hledají hezký hotel s kvalitními službami s nádherným podmořským životem, kde se dá stále šnorchlovat v lagunách a potápět i když fouká vítr a poslední vstup z mola za reef je zavřený. Komu nevadí popojít za šnorchlováním a koupáním třeba do zátoky Marsa Mubarak, tak ten tady bude spokojený.

Tento hotel bych doporučil(a) svým nejlepším kamarádům doporučuje 27
z 30 recenzentů

Hotel je vhodný pro:

  • Pro mládež
  • Pro zamilované a manželské páry
  • Pro všechny věkové kategorie
  • Pro rodiny s dětmi
  • Pro osoby toužící po klidu a odpočinku
  • Pro starší a méně pohyblivé osoby
  • Pro obchodníky

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.

« předchozí recenze hotelu další recenze hotelu »

Komentáře

Napište vlastní recenzi do tohoto hotelu

Umístění hotelu

zvětšit mapu

Marsa Alam - nejlepší hotely

Top nabídky dovolené

Podrobné hledání